logo
pl logo
en en
Button1
Button2
Button3
Button44
Menu Główne
Subskrybuj Newsletter
adres email:
akceptuję
regulamin
FacebookMontaż PIANOMATU pod wykładziny dywanowe

Narzędzia: nożyce lub nóż do wykładzin

Przed przystąpieniem do montażu Pianomatu proponujemy odpowiednio przygotować podłoże, na którym będziemy instalować podkład Pianomat.

Podkład Pianomat można układać na dowolne podłoże (drewniane lub betonowe - jastrych), wypoziomowane i gładkie. Musi ono być suche, czyste, bez pyłu, kurzu, rys i pęknięć. Przy podłożu pylącym, np. betonowym proponujemy zagruntować podłoże środkiem do gruntowania podłoży pylących. Na tak przygotowane podłoże możemy układać Pianomat.

Proponujemy trzy sposoby instalacji Pianomatu pod wykładziny dywanowe:

Pierwszy sposób to instalacja za pomocą taśmy dwustronnej:

Przy tej metodzie mocowania polecamy taśmę dwustronną oraz klej "rzepowy" lub dowolny klej do wykładzin dywanowych. Podkład należy rozwinąć z rulonu i przyciąć nożycami lub nożem do wykładzin. Następnie podkład Pianomat przyklejamy do podłoża za pomocą kleju. Na ułożony już Pianomat naklejamy taśmę dwustronną i przykładamy wymierzoną i dopasowaną wykładzinę.

Dodatkowo zalecamy układanie wykładziny w kierunku prostopadłym do ułożonego podkładu. 
Ten sposób montażu może być wykonywany w pomieszczeniach domowych, które nie mają więcej niż 25m2 i wykładzina dywanowa jest w jednym kawałku. Jest to najprostszy sposób zainstalowania podkładu, który nie wymaga fachowej wiedzy i narzędzi.

podDywany


Drugi sposób to instalacja metodą podwójnego klejenia:

Metodę tę polecamy przede wszystkim w pomieszczeniach większych niż 25m² oraz przy instalacji wykładziny w miejscach, gdzie będzie ona szczególnie intensywnie eksploatowana, np. w warunkach kontraktowych. Metoda pozwala uniknąć problemu utraty stabilności wymiarowej wykładziny.
Matę Pianomat przyklejamy do podłoża za pomocą tzw. kleju „rzepowego” lub innego kleju do wykładzin. Do tak umocowanego podkładu przyklejamy na trwale wykładzinę. Ten sposób instalacji pozwala w każdej chwili usunąć wykładzinę razem z podkładem bez uszkadzania podłoża oraz łatwo zamocować nowy podkład i wykładzinę.

podDywany2

Trzeci sposób to instalacja metodą napinania:

Metoda ta jest szeroko rozpowszechniona w USA i Wielkiej Brytanii. Instalacja wykładziny metodą napinania polega na napięciu wykładziny za pomocą specjalnych narzędzi na odpowiednio przygotowany podkład. Jest to najbardziej skomplikowana metoda, która wymaga odpowiednich umiejętności montażysty, jednocześnie dająca największy komfort użytkowania wykładziny, przy najłatwiejszym jej demontażu.

Ze względu na nasiąkliwość wodą, podkłady Pianomat powinny być stosowane w miejscach nie narażonych na zawilgocenie lub powinny być powierzchniowo zabezpieczane przed działaniem wody. W celu zabezpieczenia podkładu przez zawilgoceniem, podkłady Pianomat grubości 3 i 4mm bez laminatu powinny być pokrywane układaną luzem warstwą folii paraizolacyjnej.

Podkład podłogowy powinien być czysty, równy, wypoziomowany (odchyłka od płaskości nie powinna przekraczać 3 mm/ 2 m), o wilgotności nie większej niż 3%. Podkłady Pianomat powinny być ułożone w jednej warstwie, w sposób zapewniający ścisłe przyleganie krawędzi podkładu do siebie (na styk).

Podkłady laminowane powinny być ułożone folią paraizolacyjną od strony posadzki. W trakcie układania podkładów należy zwrócić uwagę na konieczność ich zabezpieczenia przed uszkodzeniem mechanicznym.

Ankieta

proszę czekać...

Logo
Copyright © 2011 by Organika. All Right Reserved.